پکینگ شیر تفلون

پکینگ شیر تفلون

پکینگ شیر تفلون

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات پکینگ شیر تفلون

پکینگ شیر تفلون یکی از جدیدترین محصولات در زمینه مواد نسوز می باشد. پکینگ شیر تفلون با نام های بسته بندی تفلون آزبست و نخ آب بندی آزبست نیز شناخته می شود. این محصول از الیاف آزبست آغشته به ترکیب تفلون خالص (PTFE) و روغن سیلیکون بافته شده است.
وجود ترکیب سیلیکون و تفلون در الیاف این محصول گرد و غبار آزبست را که بسیار مضر است کنترل می کند و همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری و استحکام مکانیکی آزبست می شود.
البته در اکثر سایت هایی که در مورد این محصول نوشته اند این تصور اشتباه وجود دارد که: پکینگ شیر تفلون به دلیل وجود تفلون، تحمل حرارت را بهبود بخشیده است.
این مقاله کاملا اشتباه است زیرا طناب آزبست حداکثر تا 650 درجه سانتیگراد و پوشش تفلون و سیلیکونی دمای 300 و 250 درجه سانتیگراد را تحمل می کند. به همین دلیل افزودن این ترکیبات باعث کاهش تحمل حرارت در آزبست و کاهش تحمل دمای بسته بندی نسوز شیر تفلون تا 150 درجه می شود به طوری که تحمل حرارتی این محصول تا 500 درجه سانتیگراد برآورد می شود. از دیگر ویژگی های این بسته بندی نسوز می توان به همگن بودن و فشردگی بسیار مطلوب این محصول در آب بندی و همچنین تقویت قابلیت کار با محصولات شیمیایی اشاره کرد. البته مهم ترین ویژگی این محصول قیمت مقرون به صرفه آن نسبت به سایر بسته بندی های نسوز است.

کاربردهای پکینگ شیر تفلون عبارتند از:
آب بندی انواع مخازن، شفت، پمپ و شیرهای صنعتی با سرعت بالا و بدون اصطکاک
محصول مورد استفاده در اکثر نیروگاه ها، پتروشیمی ها، مخازن نفت و گاز و سکوها.
مورد استفاده در صنعت کاغذ، صنایع آزمایشگاهی
توانایی کار در محیط های اسیدی و قلیایی.