پلی استال

پلی استال

پلی استال

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات پلی استال

پلی استال بلورینگی زیادی دارد و درصد بلورینگی آنها 77 تا 80٪ است. بیشتر رزین های پلی استال حاوی مواد افزودنی متنوعی هستند و همچنین می توانند 20 تا 30٪ فایبرگلاس داشته باشند تا مقاومت در برابر خزش و سختی را بهبود بخشد.
مزایا: این ماده مقاومت در برابر سایش و مقاومت بسیار بالا دارد (بنابراین شبیه فلزات است) ، مقاومت در برابر درجه حرارت بالا (در دمای 80 درجه سانتیگراد برای مدت طولانی و در دمای 120 درجه سانتیگراد برای مدت کوتاه بدون آسیب) ، ضریب اصطکاک کم ، خوب خواص الکتریکی ، جذب آب کم ، خاصیت ارتجاعی.
معایب: در صورت گرم شدن بیش از نقطه ذوب ، گاز سمی از خود ساطع می کند ، همچنین درجه حرارت بالا باعث تغییر رنگ ، مقاومت کم در برابر اسیدها و مواد قلیایی و اکسیدان می شود ، تحت تأثیر نور خورشید قرار می گیرد.
سایر خصوصیات: سطح این ماده حتی پس از استفاده طولانی مدت به ندرت می شکند ، با سطوح فلزی به خوبی کار می کند و در صورت روانکاری ، روند گردش نرمتر می شود ، در برابر مواد شیمیایی و حلال مقاومت می کند.
کاربردها: نزدیک قطعات فلزی پرسرعت ، فنرهای کم بار ، چرخ دنده و پیچ ، یاطاقان ، دسته ، فن ، قطعات پمپ ، دوش ، حلقه تسمه نقاله ، قطعات ماشین آلات روی ، فولاد ، آلومینیوم و برنج جایگزینی (در بیش از 80٪ استفاده از این ماده جایگزین فلزات می شود) ، صنعت نساجی و ...