پشم سنگ

پشم سنگ

پشم سنگ

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات پشم سنگ

پشم سنگ به گروهی از عایق های الیاف معدنی تعلق دارد که ماده اصلی آن سنگهای بازالت از گروه سنگهای آذرین است. فرآیند تولید به این صورت است که بازالت دولومیت که سنگ رسوبی حاوی اکسید کلسیم و منیزیم است ، ابتدا در دمای بین 1300 تا 1500 درجه سانتیگراد ذوب می شود و به سیلیکات مذاب تبدیل می شود. سپس به طور خاص به الیاف بسیار نازک تبدیل می شود و یک شبکه در هم تنیده به نام پشم سنگ ایجاد می کند. این محصول در انواع کاربردهای عایق حرارتی و برودتی عملکرد عالی دارد و کاربرد اصلی آن در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی است. برای عایق بندی مخازن ، مخازن ، مبدلهای گرما و سرما ، دیگهای بخار ، لوله های با قطر بزرگ و کوچک ، دودکش ها ، شیرآلات ، فلنج ها ، عایق بندی و پوشش سقف های معلق ، مجاری هوا ، سیستم های آبرسانی. یخچال و فریزر ، تهویه مطبوع ، تجهیزات و مخازن دمای پایین ، سقف سوله ها و مرغداری ها ، دیوارهای ساختمانهای صنعتی و مسکونی ، سطح انحنای کوچک استفاده می شود. این محصول به اشکال مختلفی ارائه می شود که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

1 - عایق پتو پشم سنگ (پشم سنگ Isoblanket)
در زیر ضخامت های 25 و 50 میلی متر به صورت رول یا پانل (تخته) موجود است ، انواع زیر موجود است:
یک طرف توری
دو طرف شبکه
یک طرف مش و پوشش آلومینیومی
یک طرف توری و کاغذ کرافت
علاوه بر این ، این محصول یک مش گالوانیزه گرم با شیشه های لانه زنبوری به قطر 1 و 4.3 اینچ است.
2 - پشم معدنی ایزوپایپ پشم سنگ
این عایق به صورت استوانه ساخته شده است. به طور طولی از یک طرف و در طرف مخالف تا نیمی از ضخامت دیواره آن بریده می شود ، در نتیجه آسان تر است که عایق را هنگام نصب باز کنید. می توان آن را با چاقو یا برش برش داد ، و همچنین می توان آن را با پوشش فویل آلومینیوم ساخت. برای عایق کاری لوله های صنعتی ، پالایشگاه های نفت ، نیروگاه های پتروشیمی ، نیروگاه ها و همچنین سیستم های تهویه و لوله هایی که مایعات گرم ، سرد و بخار را حمل می کنند ، استفاده می شود.
3- تخته عایق پشم سنگ (پشم معدنی Phonopanels)
این عایق از الیاف پلیمری ساخته شده و در پرسهای سنگین فشرده و متخلخل می شود. بین دیوارها ، سقف ها و کف ها در ساخت و ساز ، اتاق کنفرانس ، فرودگاه ، مترو و استودیوهای صدا استفاده می شود. همچنین در ساخت کوره های الکترواستاتیک در صنعت ، در پالایشگاه ها و کارخانه های پتروشیمی و در ساخت تعداد زیادی سوله استفاده می شود.