پارچه تفلون

پارچه تفلون

پارچه تفلون

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات پارچه تفلون

خصوصیات پارچه تفلونی فایبر فلون (پارچه و نوار فیبرفلون) از یک طرف از رزین PTFE و از طرف دیگر از سیلیکون مقاوم در برابر حرارت ساخته شده است. از ویژگی های این نوع پارچه می توان به مقاومت در برابر حرارت از -40 تا 280 درجه ، انعطاف پذیری بالا و چسبندگی به سطوح ناهموار ، اصطکاک بسیار کم و مقاومت شیمیایی خوب اشاره کرد. پوشش سطح PTFE با یک لایه TiO2 به آن توانایی تمیز کردن خود را می دهد ، و آن را به یک پوشش عالی تبدیل می کند. این نوع پارچه ابریشمی تفلون یکی از مهمترین پارچه های نسوز در صنعت مواد نسوز است. پارچه ابریشمی تفلون به پارچه حریر نسوز و پارچه فایبرگلاس نیز معروف است. پارچه ابریشمی تفلون از فایبرگلاس و الیاف شیشه و تفلون مقاوم در برابر شعله ساخته شده است. فایبرگلاس در پارچه ابریشم تفلون دارای مقاومت در برابر حرارت 650 درجه است. همچنین گرما را به خوبی هدایت و کاهش می دهد.
الیافی که روی پارچه فایبرگلاس کشیده می شود الیاف شیشه نوع (E) یا الیاف تقویت شده است.
این الیاف به صورت آج پارچه الیافی کشیده شده و تولید و ورودی گرما را کنترل و کاهش می دهند. در آخرین مرحله ، یک لایه تفلون (PTFE) به این لایه ها زده می شود و لایه دیگری از تفلون روی این لایه قرار می گیرد. این کار تا جایی ادامه می یابد که 5 لایه تفلون (PTFE) را روی فایبرگلاس مشاهده کنیم. وجود تفلون (PTFE) در پارچه ابریشمی با روکش تفلون منجر به ضد آب شدن ، افزایش مقاومت در برابر کشش و سایش ، یک سطح صاف و صیقلی ، یک سطح نچسب و یک پروانه غذایی شده است. مقاومت حرارتی پارچه ابریشمی تفلون تا 260 درجه اندازه گیری می شود. البته 300 درجه نیز دمایی است که در آن فایبرگلاس وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد.

ویژگی پارچه تفلون: مقاومت شیمیایی عالی به لطف لایه تفلون ، هدایت حرارتی بسیار خوب ، اشعه ماورا بنفش ، اشعه ماورا بنفش ، خاصیت دی الکتریک ، پایداری ابعاد عمومی و صدها ویژگی کاربردی دیگر. مواردی وجود دارد که استفاده از این پارچه را آسان می کند. پارچه های پوشیده شده با الیاف سیلیکون را می توان در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی استفاده کرد: 1 - تونل های کوچک برای تولید کف. 2- نوار عایق برق؛ 3- تسمه نقاله؛ 4- کرکره محافظ؛ 5- ورق های آزاد و جدا کننده 6. اسپیسرهای فایبرگلاس همچنین پارچه فایبرگلاس با روکش سیلیکون با چسب حساس به فشار در یک طرف تولید می کنند. از نوارهای حساس به فشار سیلیکون فایبرگلاس می توان در مصارف مکانیکی ، الکتریکی و صنعتی استفاده کرد. این پارچه ها همچنین بسیار مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش هستند. این پارچه ها به طور عمده در بسته بندی ، غذا ، گرمایش ، برش و سایر صنایع به عنوان پوشش استفاده می شوند. پارچه های نسوز فیبرفلون در پارچه های ساده و چسبناک و نوارهایی با عرض های 1 تا 100 سانتی متر و ضخامت های آنها از 0.8 تا 0.50 موجود است. پارچه های فایبر فلون P.T.F.E ، واردات و توزیع پارچه های نسوز فایبر فلون TORK ، آلمانی و چینی وجود دارد. به صورت پارچه و نوار با عرض 1 تا 200 سانتی متر و ضخامت 0.13 ، 0.15 ، 0.20 ، 0.25 ، 0.30 ، 0.40 به صورت چسب و بدون چسب با تحمل دما 250 تا 700 درجه ... این پارچه بسیار محکم و مقاوم در برابر گرما است و در وزن ها و اندازه های مختلف موجود است. پارچه Ptfe یکی از پارچه های ضد حریق فایبرگلاس است که در برابر پوشش تفلون PTFE مقاوم است. این الیاف می توانند دمای منفی 73 تا 280 درجه را تحمل کنند ، به این معنی که کاملاً نسوز هستند. پوشش سطح PTFE با یک لایه TiO2 به آن توانایی تمیز کردن خود را می دهد ، و آن را به یک پوشش عالی تبدیل می کند.