ورق و فیبر نسوز

ورق و فیبر نسوز

ورق نسوز مقاومت خود را تا 600 درجه سانتیگراد نمی شکند و تا 1200 درجه سانتیگراد مقاومت می کند. در مورد ذوب شدن و سوختن این ورق های آلیاژی ، دو نکته باید در نظر گرفته شود: 1- مقاومت در برابر گازهایی مانند اکسیژن و اکسیدهای کربن ، بخار آب و حاوی گوگرد گازها در دمای بالا. 2- عدم تغییر در خصوصیات مکانیکی در دمای بالا. ..
این خصوصیات غالباً به وجود عنصر Cr در کروم مربوط می شوند و با افزایش دما ، برای جلوگیری از سوختن (درشت) فولاد ، باید با کروم بیشتری آلیاژ شوند. از فولاد نسوز برای ساخت و مقاومت در برابر درجه حرارت بالا ، لوله های نصب دیگهای بخار و مبدل های حرارتی ، توربین گاز و پره های بخاری ، دریچه های دود موتورهای احتراق داخلی و ... استفاده می شود. در برابر حرارت تا 1200 درجه سانتیگراد مقاوم است و در همه موارد که محصول در معرض گرما یا آتش قرار دارد.
موارد کاربرد: کوره های عملیات حرارتی فولاد و ابزارهای مرتبط ، لعاب و کوره های سیمان ، قالب های کریستال و ...

فیبر نسوز از گروهی از انواع مختلف الیاف مصنوعی تشکیل شده است که به عنوان ماده عایق در کاربردهای مختلفی که دما بسیار بالا است ، استفاده می شود. این ماده نسوز کاملاً با محیط سازگار است و می تواند در مصرف انرژی بسیار موثر صرفه جویی کند. فیبر نسوز علاوه بر خصوصیات عایق حرارتی عالی ، از دوام بسیار خوبی نیز برخوردار است و در کوره های گرمایش و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
فیبر نسوز ماده ای است که می تواند در برابر انواع شرایط محیطی مقاومت کند. بدون این شرایط ، محیط تغییرات عمده ای در خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود دارد. شرایط محیطی نه تنها شامل تأثیر دما ، بلکه همچنین مقاومت در برابر ذوب شدن ، شوک حرارتی ، رسانایی گرمایی کم و تجمع گرمای کم است. اکسیدهای آلومینیوم (آلومینا) ، سیلیسیم (دی اکسید سیلیسیم) و منیزیم (اکسید منیزیم) مهمترین مواد نسوز هستند. اکسید دیگری که معمولاً در مواد نسوز یافت می شود ، اکسید کلسیم (آهک) است.
این ماده نسوز با چگالی بسیار کم (64 تا 300 کیلوگرم در متر مربع) و در نتیجه تجمع گرمای بسیار کم می تواند به عنوان یک عایق حرارتی عالی عمل کند. مقاومت در برابر شوک حرارتی آن بسیار زیاد است. هدایت کم نیز برای الیاف نسوز دمای پایین تا متوسط ​​بسیار مناسب است. البته باید گفت از نظر مقاومت مکانیکی در سطح پایینی است. با این حال ، در بسیاری از موارد این امر حیاتی نیست. علاوه بر این ، مقاومت در برابر خوردگی نسوز فیبر بسیار عالی است. زمینه های اصلی کاربرد آن ساخت کوره ، کوره های ذوب ، ریخته گری ، حفاظت از آتش ، عایق لوله های اگزوز ، موتورها ، اتصالات حرارتی ، دیگهای بخار و غیره است. در صنایع حرارتی ، فولادی ، هواپیمایی ، خودروسازی ، شیشه و کشتی سازی ، فیبر نسوز و مشتقات آنها و محصولات ساخته شده از این ماده نسوز به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

ورق و میلگرد فیبرنخدار (فنولیک)
چنانچه قصد خرید ورق و میلگرد فیبرنخدار (فنولیک) را دارید پس از اطلاع از قیمت ورق و میلگرد فیبرنخدار (فنولیک) و نحوه فروش ورق و میلگرد فیبرنخدار (فنولیک) با ما تماس بگیرید.
ورق و میلگرد فیبر استخوانی (فنولیک)
چنانچه قصد خرید ورق و میلگرد فیبر استخوانی (فنولیک) را دارید پس از اطلاع از قیمت ورق و میلگرد فیبر استخوانی (فنولیک) و نحوه فروش ورق و میلگرد فیبر استخوانی (فنولیک) با ما تماس بگیرید.
ورق و میلگرد فایبر گلاس
چنانچه قصد خرید ورق و میلگرد فایبر گلاس را دارید پس از اطلاع از قیمت ورق و میلگرد فایبر گلاس و نحوه فروش ورق و میلگرد فایبر گلاس با ما تماس بگیرید.
فیلتر کوکو بلوئر
چنانچه قصد خرید فیلتر کوکو بلوئر را دارید پس از اطلاع از قیمت فیلتر کوکو بلوئر و نحوه فروش فیلتر کوکو بلوئر با ما تماس بگیرید.