نوار نسوز

نوار نسوز

روند ساخت نوارهای نسوز مشابه پارچه های نسوز است با این تفاوت که با عرض کمتر از 2 سانتی متر تولید می شوند این نوارها که از الیاف مختلفی مانند فایبر شیشه ، فایبر سرامیک ، فایبر آرامید و ... ساخته می شوند ، برای عایق بندی حرارتی و در برخی موارد برای عایق الکتریکی همراه با عایق حرارتی. نوارهای نسوز ، مانند سایر مواد نساجی ، بسته به نوع الیاف مورد استفاده ، مقاومت در برابر حرارت و کاربرد آنها متفاوت است. نوارهای فایبرگلاس و نوارهای نسوز سرامیکی متداول ترین این محصولات هستند.

خواص نوار نسوز: 1- رسانایی گرمایی کم 2- مقاومت الکتریکی بالا 3- مقاومت کششی بالا 4- انعطاف پذیری 5- نصب آسان 6- از گسترش آتش سوزی و آسیب رساندن به کابل ها کاملاً جلوگیری یا کاهش دهید 7- جلوگیری از تشکیل گازهای گلخانه ای 8- کاهش تولید محصولات سمی از آتش سوزی 9- از جمع شدن یا پخش شدن کابلها به کابلهای مجاور جلوگیری کنید 10 - مقاومت در برابر سایش را بهبود می بخشد 11- ضریب هدایت حرارتی کم 12- مقاومت الکتریکی بالا 13- مقاومت کششی بالا 14. انعطاف پذیری 15. سهولت نصب. 16. امن برای نصب کنندگان 17. به طور کلی ، مقاومت در برابر شوک و عوامل محیطی مانند آب ، مواد شیمیایی و گازها را افزایش می دهد.

مورد استفاده نوار نسوز: 1- محافظت در برابر حرارت 2- کاهش یا از بین بردن گسترش شعله و آسیب آتش سوزی کابل ها 3- محافظت در برابر ولتاژ بالا 4- جلوگیری از دود و محصولات سمی ناشی از احتراق 5- از گسترش خطاهای کابل به کابلهای مجاور جلوگیری کنید 6- افزایش مقاومت در برابر سایش ، ضربه و عوامل محیطی مانند آب ، مواد شیمیایی و گازها از نوارهای نسوز اغلب برای عایق بندی حرارتی استفاده می شود و در بعضی از کارخانه ها برای عایق بندی الکتریکی ، بعضی اوقات از نوارها برای استفاده از هر دو مقره استفاده می شود. نوارهای نسوز ، مانند سایر محصولات مرتبط با پارچه نسوز ، بسته به الیاف استفاده شده در آن خواص مختلفی دارند و در نتیجه ، مقاومت حرارتی آن متفاوت خواهد بود. نوار الیاف سرامیکی یا نوار سرامیکی بازدارنده آتش یکی از پرکاربردترین نوارهای مقاوم در برابر شعله است. همچنین از آنها برای آب بندی و عایق بندی دیگهای بخار ، شیرآلات و خطوط لوله ، عایق بندی لوله های خروجی برای جلوگیری از اتلاف گرما و محافظت از دستگاه های دیگر در برابر برخورد با لوله ها و دودهای خروجی به دلیل دمای بالا استفاده می شود. کاربردهای این نوارها. از دیگر کاربردهای نوارهای نسوز می توان به نوارهای مارپیچ برای لوله های حرارتی با بخار بالا ، آب و روغن برای آب بندی و عایق بندی ، استفاده در صنایع فولاد در حین خاموش سازی و روکش فلزات مورد استفاده در تصفیه خانه های حرارتی اشاره کرد.

ابعاد نوار نسوز: نوار نسوز با ضخامت های مختلف از 0.5 تا 3 میلی متر عرض این نوار از 20 تا 50 میلی متر متغیر است.

نوار ابریشمی
چنانچه قصد خرید نوار ابریشمی را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار ابریشمی و نحوه فروش نوار ابریشمی با ما تماس بگیرید.
نوار فایبر گلاس
چنانچه قصد خرید نوار فایبر گلاس را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار فایبر گلاس و نحوه فروش نوار فایبر گلاس با ما تماس بگیرید.
نوار فایبر سرامیک
چنانچه قصد خرید نوار فایبر سرامیک را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار فایبر سرامیک و نحوه فروش نوار فایبر سرامیک با ما تماس بگیرید.
نوار تفلونی
چنانچه قصد خرید نوار تفلونی را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار تفلونی و نحوه فروش نوار تفلونی با ما تماس بگیرید.
نوار اسفنجی
چنانچه قصد خرید نوار اسفنجی را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار اسفنجی و نحوه فروش نوار اسفنجی با ما تماس بگیرید.
نوار سیلیکونی
چنانچه قصد خرید نوار سیلیکونی را دارید پس از اطلاع از قیمت نوار سیلیکونی و نحوه فروش نوار سیلیکونی با ما تماس بگیرید.