نخ فایبر گلاس

نخ فایبر گلاس

نخ فایبر گلاس

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات نخ فایبر گلاس

نخ فایبرگلاس نسوز یکی از مهمترین نخ ها و طناب های نسوز صنعتی است. البته برخی نیز آن را به عنوان طناب فایبرگلاس بازدارنده آتش و نخ فایبرگلاس یا طناب بازدارنده آتش می شناسند. از قالب های پلاستیکی پیشرفته صنعتی برای تولید نخ نسوز و طناب فایبرگلاس استفاده می شود. طناب فایبرگلاس نسوز مانند تقویت شده با الیاف شیشه است که از دی اکسید سیلیکون یا ترکیبات سیلیکات با محتویات مختلف اکسیدهای کلسیم ، منیزیم و بعضی اوقات بور ، به صورت نخ ریسی یا پارچه ساخته می شود. به دلیل استفاده زیاد از این نخ نسوز الیاف شیشه به کار رفته در آن باید با کمترین سطح خطا و نقص ساخته شوند. به همین دلیل تولید نخ و طناب و همچنین فایبرگلاس در انحصار چندین کشور صنعتی قرار دارد که معروف ترین آنها شرکت های چینی و هندی هستند. این الیاف به عنوان مواد کامپوزیتی نیز شناخته می شوند زیرا اولین بار در آلمان برای تولید کامپوزیت های صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. این الیاف تقویت شده با الیاف بسیار سبک وزن هستند ، اما مقاومت بسیار خوبی در برابر وزن نیز دارند. به همین دلیل ، از فایبرگلاس در ساخت الیاف نسوز استفاده می شود.
روند ساخت نخ و طناب نسوز فایبرگلاس به شرح زیر است: الیاف شیشه از ماده ای به نام پالتروژن ساخته می شوند که برای تقویت موادی مانند سیلیس ، آهک ، خاک رس ، کائولن ، فلوریت ، کلمانیت ، دولومیت و سایر مواد معدنی استفاده می شود. اندازه یک میکرومتر اشباع شده است. سپس در کوره های بزرگ پخته می شوند و در اکسترودرهایی با اندازه 25 میکرومتر به صورت الیاف قرار می گیرند. البته ، رشته ای از الیاف نسوز فایبرگلاس به خودی خود فشار و کشش زیادی را تحمل نمی کند و تنها هنگامی که در کنار الیاف دیگر قرار می گیرد ، به این خاصیت دست می یابد. از مشخصات آن می توان به محافظت ضد خوردگی ، عایق الکتریکی خوب ، مقاومت مکانیکی بالا و عایق حرارتی اشاره کرد. این محصول توانایی تحمل دما در حدود 650 درجه سانتیگراد را دارد. البته دمای محیط کار ایمن این محصول 550 درجه سانتیگراد است. نخ های نسوز فایبرگلاس گرد و مستطیل در اندازه های 4 تا 50 میلی متر و در بسته های 5 و 10 کیلویی موجود است. این طناب نسوز یکی از مناسب ترین گزینه ها برای جایگزینی رشته های نسوز و طناب های آزبست و جلوگیری از تأثیرات مخرب محیطی آنها است. از این نخ نسوز می توان برای انواع آب بندی و عایق های حرارتی ، آب بندی ، آب بندی و جلوگیری از نشت ، و در دستگاه های آب شیرین کن ، شافت و شیرآلات و ... استفاده کرد.

با توجه به بسیاری از معایب آزبست و آسیبهای زیادی که به مردم و محیط آنها وارد می کند ، بسیاری از کارشناسان در بخش صنایع بدنبال جایگزینی مناسب برای نخ آزبست هستند. پس از تحقیقات فراوان ، محصولی به نام نخ نسوز فایبرگلاس به عنوان جایگزین اصلی آزبست معرفی شده است. در این صفحه ، نگاهی دقیق تر به این محصول خواهیم انداخت.
ساختار اصلی رشته های نسوز فایبرگلاس از الیاف شیشه تشکیل شده است. به همین دلیل ، بسیاری از مردم این محصول را به عنوان نخ فایبرگلاس می شناسند. نخ نسوز فایبرگلاس از شیشه ساخته می شود. شیشه موجود در این محصول پس از ذوب شدن ، از ماتریس های با تکنولوژی بالا عبور می کند. این ماتریس ها شیشه مذاب را به الیاف بسیار نازکی با ضخامت چند میکرون تبدیل می کنند. این پایان فاز اول تولید فایبرگلاس غیر قابل احتراق است. البته باید توجه داشت که این الیاف به شکل خام و قبل از تبدیل شدن به نخهای فایبرگلاس کاربردهای زیادی دارند که یکی از آنها استفاده از انواع کامپوزیت است.
پس از طبقه بندی این الیاف ، شاخه ای از رزین های صنعتی برای تقویت کامل به این الیاف اضافه می شود. پس از اشباع فایبرگلاس با این رزین های صنعتی ، مقطعی که نخ فایبرگلاس نسوز بر روی آن بافته می شود ؛ انتخاب خواهد شد این بخشها معمولاً به دو نوع مستطیل و مدور تقسیم می شوند. بعد از مشخص شدن اندازه و ابعاد الیاف فایبرگلاس ، آنها به صورت نخ به ماشین های بافنده منتقل می شوند و در این ماشین ها با حداقل خطا در زیر مقاطع مورد نظر بافته می شوند. ساخت نخ نسوز فایبرگلاس پایان می یابد.

خصوصیات نخ نسوز فایبرگلاس: مقاومت در برابر حرارت: مقاومت در برابر حرارت یکی از مهمترین خواصی است که بررسی کرده ایم. مقاومت در برابر حرارت نخ های فایبرگلاس در شرایط ایمن به 550 درجه سانتیگراد و در حداکثر کارایی و شرایط مطلوب به 650 درجه سانتیگراد و در برخی موارد به 700 درجه سانتیگراد می رسد. اندازه ها در یک قسمت دایره ای: از 4 میلی متر تا 50 میلی متر اندازه ها در یک قسمت مستطیل شکل: از 4 * 4 میلی متر تا 50 * 50 میلی متر کار در یک محیط شیمیایی: تمام نخ های فایبرگلاس می توانند در یک محیط نیمه اسیدی و قلیایی کار کنند. البته نمونه های دیگری از نخ های فایبرگلاس وجود دارد که توانایی کار در همه محیط های اسیدی را کاملاً پوشش می دهد. از دیگر مشخصات نخ های فایبرگلاس می توان به موارد زیر اشاره کرد: سختی بسیار خوب در برابر تغییر شکل ، مقاومت بالا و مناسب بودن نخ های فایبرگلاس که شامل مقاومت نهایی ، مقاومت تسلیم و مقاومت فشاری این محصول می باشد. ضد خوردگی ؛ هدایت حرارتی مناسب ، سازگاری با محیط زیست و بسیاری از ویژگی های دیگر از نقاط قوت نخ های فایبرگلاس است که این محصول را به مهمترین جایگزین آزبست تبدیل کرده است.

کاربردهای نخ نسوز فایبر گلاس: برای مطالعه دقیق تر و درک بهتر کاربردهای نخ نسوز الیاف شیشه ، آن را به سه گروه اصلی تقسیم می کنیم: تراکم یکی از مهمترین کارهایی است که از نخ های نسوز انتظار می رود. نخ فایبرگلاس نسوز قادر است انواع پمپ ها ، شافت ها ، شیرآلات و مخازن صنعتی را به خوبی در صنایع مختلف از جمله نفت و گاز ، پتروشیمی ، نیروگاه ها و مخازن گاز ، پمپ بنزین ها و سکوهای نفتی آب بندی کند. آب بندی و آب بندی و جلوگیری از نشت در دستگاه های مختلف صنعتی با درجه حرارت بالا و همچنین عایق های حرارتی در دستگاه های آب شیرین کن. آب بندی و عایق بندی درب ها و محفظه های انواع اجاق های صنعتی و شخصی و همچنین واکس و مهر و موم آب بندی برای درب های کوره بسیار مناسب است. اما شاید مهمترین کاربرد نخ فایبرگلاس جایگزینی برای آزبست باشد. بنابراین ، اگر شما در برنامه نوع 1 صاحب خانه های سیار صنعتی ، مسکونی و هر یک از موارد فوق هستید و مناسب ترین گزینه را برای آزبست می خواهید ؛ کارشناسان ما نخ های فایبرگلاس نسوز را توصیه می کنند.