میکا

میکا

ماده معدنی طبیعی که از مجموعه ای از مواد معدنی سیلیکات تشکیل شده و در ساختار خود حاوی مقادیر مختلف پتاسیم ، آهن ، آلومینیوم ، منیزیم و آب است. از ویژگی های مهم میکا این است که مقاومت الکتریکی و حرارتی بسیار بالایی دارد. بنابراین می توان از آن در بسیاری از صنایع استفاده کرد. استفاده از میکا به عنوان عایق مناسب بسیار رایج است و محصولات مختلفی از این ماده معدنی ساخته می شود.
از این ماده معدنی می توان برای ساخت ورق و دال با ضخامت های مختلف استفاده کرد. میکا به دلیل مقاومت الکتریکی عالی ، اتلاف انرژی کم ، خاصیت عایق بندی و ولتاژ بالا یکی از مهمترین مواد معدنی مورد استفاده در صنایع برق و الکترونیک است. میکا طبیعی بلورهای شش ضلعی را در اندازه های مختلف تشکیل می دهد. میکا غیر آلی در ابتدا به صورت کریستال و لایه هایی با هم تداخل دارد که می توان به راحتی پوست آنها را جدا کرد و به صفحات نازک با قطر بسیار کوچک تقسیم کرد.
فواید میکا: میکا فواید بسیاری دارد. میکا یک ماده معدنی طبیعی است ، بیش از 30 نوع مختلف وجود دارد ، اما دو عضو شایع این خانواده از مواد معدنی عبارتند از: مسکوویت (میکا سفید) و فلوگوپیت (میکا سبز). هر دو خاصیت خاصی دارند که آنها را برای کاربردهای متنوع مناسب می کند. این دو نوع میکا خصوصیات منحصر به فردی دارند که آنها را برای استفاده در طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی و تولیدی مناسب می کند.
در اصل میکا ماده ای عایق بادوام است و به دلیل خاصیت ساختاری که دارد می توان آن را با توجه به خاصیت عایق بندی آن به ورقه های نازک تقسیم کرد. سایر محصولات از میکا ساخته می شوند. میکا هنگام قرار گرفتن در معرض گرما ، نور ، آب و برق پایدار است. در نتیجه ، از آن به طور گسترده ای در کوره های بلند و مخازن استفاده می شود. میکا همچنین به طور گسترده ای در کابلهای برق ، سیستم های اعلام حریق و سیستم های امنیتی و بخاری و دیگهای بخار استفاده می شود. به طور خلاصه ، تطبیق پذیری میکا منجر به استفاده گسترده از آن در انواع صنایع و بخش ها شده است.

موارد استفاده از میکا: میکا یک ماده معدنی شگفت انگیز است که به دلیل خواص ویژه ای که دارد ، به خصوص مقاومت در برابر حرارت بالا ، می تواند در انواع مختلفی از محصولات مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، استفاده از این مواد در صنعت خودرو بسیار رایج است. از این ماده معدنی در لنت ترمز و کلاچ استفاده می شود. واشرهای حرارتی ، عایق بندی باتری خودرو از دیگر کاربردهای میکا در بخش خودرو است. / میکا در صنعت ریخته گری و فولاد به عنوان روکش در ریخته گری آهن و آلومینیوم استفاده می شود و پایداری بسیار خوبی را ایجاد می کند ، بنابراین با حفظ دمای پردازش نقش مهمی در کنترل دما دارد. از دیگر کاربردهای میکا می توان به کاربردهای هوافضا و نظامی اشاره کرد. از محصولات میکا به دلیل سبک بودن و مقاومت می توان به عنوان عایق حرارتی در صنایع مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال ، در فضای داخلی هواپیما و قطعات مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربردها می توان به استفاده خانگی از میکا مانند توستر ، اجاق مایکروویو ، سشوار ، بخاری و سایر وسایل و قطعات متداول استفاده شده از میکا اشاره کرد.

میکا خشک
چنانچه قصد خرید میکا خشک را دارید پس از اطلاع از قیمت میکا خشک و نحوه فروش میکا خشک با ما تماس بگیرید.
میکا رولی
چنانچه قصد خرید میکا رولی را دارید پس از اطلاع از قیمت میکا رولی و نحوه فروش میکا رولی با ما تماس بگیرید.
طلق میکا
چنانچه قصد خرید طلق میکا را دارید پس از اطلاع از قیمت طلق میکا و نحوه فروش طلق میکا با ما تماس بگیرید.