روکش نسوز سیلیکون (وارنیش سیلیکونی)

روکش نسوز سیلیکونی

روکش نسوز سیلیکونی (وارنیش سیلیکونی)

خرید ، فروش ، قیمت و مشخصات روکش نسوز سیلیکونی (وارنیش سیلیکونی)

جنس روکش های ضد شعله سیلیکونی نوعی نخ بافتنی عایق حرارت می باشد که با نوعی لاستیک سیلیکونی مرغوب پوشیده شده است. این نوع روکش ها قابلیت محافظت از سیم ها، کابل ها و شیلنگ ها را در برابر حرارت دارند. این محصول دمای 50- تا 260 درجه سانتیگراد را به خوبی تحمل می کند.
مزیت شیلنگ سیلیکونی:
از دیگر مزایای پوشش های سیلیکونی می توان به مقاومت بالا در برابر مواد مذاب، شعله، سایش و خوردگی اشاره کرد. علاوه بر این، این محصول از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است، همین ویژگی ها باعث شده است که شیلنگ های سیلیکونی در صنایع مختلف پرکاربرد باشد و یکی از پرکاربردترین تجهیزات به حساب آید.
موارد استفاده از شیلنگ های ضد حریق:
از آنجایی که شیلنگ های سیلیکونی بسیار مقاوم هستند، می توان از این شیلنگ ها برای محافظت از انواع کابل های برق، شیلنگ های هیدرولیک، لوله های آب و برق در برابر آسیب های ناشی از قرار گرفتن در معرض دمای شدید، شعله های مستقیم و مواد مذاب استفاده کرد.
به همین ترتیب آسترهای نسوز قابلیت محافظت از خطوط سرد و گرم، خنک کنندگی و صرفه جویی را دارند تا مقاومت در برابر سرما، گرما، انرژی و سایش را از دست ندهند.
پوشش های ضد حریق خود چسب:
از دیگر انواع پوشش های ضد حریق می توان به پوشش های چسبنده اشاره کرد. این نوع شیلنگ ها با الیاف فایبر گلاس متراکم با لایه ضخیم سیلیکون بافته شده همراه با چسب های پلی آمیدی مقاوم در برابر شعله با مقاومت حرارتی بسیار بالا ساخته می شوند.
روکش نسوز سیلیکونی و فایبرگلاس چیست؟
روکش های ضد حریق عایق ها و خنک کننده های حرارتی هستند که برای عایق کاری سیم کشی، قطعات الکتریکی و حرارتی استفاده می شوند. این نوع روکش نسوز نیازی به حرارت دادن یا قالب گیری ندارد بنابراین تغییر سایز نمی دهد.
روکش فایبرگلاس ضد حریق:
روکش ضد حریق ابتدا با نخ فایبرگلاس بافته می شود و سپس برای مقاومت در برابر حرارت و خاصیت ارتجاعی بهتر با ورقه لاستیکی سیلیکونی پوشانده می شود و تا دمای 300 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.C بسیار مناسب، بهترین محافظ برای شیلنگ های سیلیکونی، کابل های برق و انواع کابل های ابزار. روکش فایبرگلاس به صورت یکپارچه بافته می شود، بنابراین مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار داخلی دارد. روکش در هنگام فشار دادن مانند بدن کوسه عمل می کند.یکی از مهم ترین ویژگی های روکش ضد حریق این است که در کمتر از 10 ثانیه پس از اشتعال یا قرار گرفتن در معرض حرارت و حرارت خاموش می شود.
پوشش ضد حریق سیلیکونی:
روکش سیلیکونی (وارنیش سیلیکونی) فایبر گلاس با روکش لاستیکی سیلیکونی نسبت به روکش فایبر گلاس در برابر سایش مقاوم تر است و برای کاربردهای سنگین که نیاز به خواص مکانیکی و الکتریکی دارند ایده آل است.خواص مکانیکی بالا و استحکام دی الکتریک سیلیکون روکش آن را به اولین انتخاب در کاربردهایی مانند بوشینگ محافظ تبدیل کرده است. پوشش. ترانسفورماتور سیم پیچ موتور را پوشش می دهد. ، جداسازی قطعات و سیم کشی منبع تغذیه، روکش نسوز در برابر اکثر اسیدها، قلیاها و آهک ها مقاوم است. این محصول همچنین مقاومت سایشی بسیار بالایی دارد.
استفاده از روکش نسوز
تولید شیلنگ
فلزات، آهن و فولاد
در صنعت حمل و نقل (فضای هوایی، وسایل نقلیه، راه آهن و تجهیزات سنگین)
سیم کشی، شیلنگ و کابل برای محافظت در برابر حرارت و شعله
انزوا
روکش ضد حریق فایبرگلاس می تواند گرما و حرارت را به حداقل برساند.
محصولات به طور گسترده ای در لوازم خانگی، ماشین آلات، اتومبیل، مراقبت های بهداشتی، نوشیدنی ها، قهوه، لوازم آرایشی، تجهیزات روشنایی استفاده می شود.
روکش سیلیکون در اصل پوشش رزین سیلیکونی نامیده می شود و بر این اساس پخته می شود. روکش سیلیکون تا دمای 300 درجه سانتیگراد و گاهی تا 352 درجه سانتیگراد در برابر حرارت مقاوم است.
این محصول به دلیل داشتن رزین سیلیکونی در برابر آب و مواد دافع بسیار مقاوم است اما از انعطاف پذیری و خوش فرم بودن آن نیز نباید غافل شد.این محصول قادر است پایداری خود را حتی در دمای 220 درجه سانتیگراد به مدت طولانی حفظ کند و لازم به ذکر است که از این محصول در محیط های اسیدی نیز استفاده می شود.
یکی از انواع روکش سیلیکونی (وارنیش سیلیکونی)، روکش سیلیکونی (وارنیش سیلیکونی) فایبرگلاس است که تا دمای 650 درجه سانتیگراد مقاوم در برابر حرارت است و به دلیل انتقال حرارت کم، رزین سیلیکونی که به خوبی تحمل می شود، به خوبی پوشش داده می شود.
کاربرد روکش سیلیکون:
- برای استفاده به عنوان پوشش برای کامپوزیت ها
- پوشش کابل های فشار قوی
- لوله های آب گرم را بپوشانید
- نگهداری و عایق کاری کلیه لوله ها با بخار داغ و اسید